Používate zastaralú verziu prehliadača, z tohto dôvodu nie je možné prehrať video.
Prosím, aktualizujte si prehliadač na najnovšiu verziu.
Orly dokážu spozorovať zajaca z diaľky niekoľkých kilometrov, zatiaľ čo jastraby a kane hľadajú svoju korisť z výšky 3 až 5 kilometrov. Keď korisť spozorujú, dokážu sa na ňu spustiť rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu a stále majú zaostrené na cieľ. Keď sa orol spustí z neba a pripravuje sa na útok, svaly v jeho očiach priebežne zakrývajú rohovku a šošovku, aby počas celého útoku udržali korisť dokonale zaostrenú.
Sokol krúži približne vo výške 20 metrov a dokáže spozorovať korisť, ktorá má len niekoľko centimetrov. Tento pozoruhodný zrak z neho robí veľmi efektívneho lovca. Sokoly majú v zásobe ešte jednu mocnú zbraň. Dokážu vidieť v ultrafialovom spektre. Vďaka sledovaniu ultrafialového svetla, ktoré sa prirodzene odráža od zbytkov moču a pachových značiek hlodavcov, môžu stopovať svoju korisť.
Sova nevyzerá na prvý pohľad veľmi nebezpečne. Buďte však radi, že nie ste červ. Sovie oči sú naozaj veľké, často vážia toľko, ako ľudské oči. Sú umiestnené vpredu a poskytujú stereoskopické videnie, ktoré sa hodí pri odhade vzdialenosti. Pre malé tvory je najlepší spôsob, ako sa zachrániť pred sovou, pohybovať sa smerom k nej a nie od nej. Sovy sú totiž ďalekozraké.
Najlepší zrak za denného svetla má výr skalný, ktorý dosahuje podobnú ostrosť ako orly. Jeho zrak je podstatne lepší než ten náš. Funguje skoro ako teleobjektív. Predstavte si schopnosť vidieť mravca na chodníku z desiateho poschodia. Tak to dokážu orly.